Meist


Nelli Kalikova Tervisekeskus ühendab endas kolme organisatsiooni, mille tegevus on omavahel tihedalt põimunud.

  • MTÜ AIDSi Tugikeskus (ATK) alustas tööd 1994. aastal. See on Eesti vanim HIV/AIDSi, suguhaiguste ja narkomaania probleemidega tegelev organisatsioon. ATK on mitmeid projekte käivitanud esimesena Eestis. Viimastel aastatel on lisandunud töö narkosõltlastega, nende ravi ja rehabilitatsiooniga. Sõltlastest süüdimõistetud isikute ravi toimub koostöös Justiitsministeeriumiga.
  • OÜ Tervisekeskus Elulootus (TKEL) on registreeritud 1997. aastal ja hõlmab kõiki meditsiiniteenuseid (metadooni asendusravi, dermato-veneroloogilised konsultatsioonid, HIV- ja hepatiitide kiirtestimised, uriinitestid narkootilistele ja psühhotroopsetele ainetele). Kõik teenused on konfidentsiaalsed.
  • MTÜ HIV-Positiivsete Inimeste Ühendus (ESPO) on loodud 1993. aastal ehk ajal, kui see nakkus oli uus, hirmuäratav ja vähetuntud. ESPO liikmete suureks teeneks oli võitlus HIV-positiivsete inimeste õiguste eest, sh diskrimineerimise ja stigmatiseerimise vastu, ning ARV (antiretroviirus ravi) alustamise eest.
    Tänu neile alustati HIV ravi Eestis 1998. aastal ning päästeti sajad elud. Käesoleval ajal nõustab ESPO HIV-positiivseid inimesi, sh selgitab ravi olulisust ning sõltuvusravi vajalikkust narkosõltlasest HIV-positiivsele inimesele.