Lepitaja teenus


Lepituse valdkonnad:

läbirääkimised, peresuhted, taastav õigus, ärisuhted, töösuhted, konfliktid 

Kui te tunnete, et erimeelsused tööl või kodus või kogukonnas on muutunud väljakannatamatuks, võib vaidlusnõustamine aidata leida lahendusi ja rahu. Professionaalne vahendaja toetab teid, aidates mõista ja hallata keerulisi suhteid ning sellest tulenevaid pingeid, pakkudes samal ajal vahendeid ja strateegiaid konflikti lahendamiseks.


Mis vormis toimub konfliktide lahendamine ja milliseid strateegiaid rakendatakse?

Esmasel  kohtumisel arutate spetsialistiga oma olukorra ja eesmärkide üle ning loote koostöös plaani edasiseks tegevuseks. Kasutame erinevaid tehnikaid, et aidata teil konflikte lahendada, suhteid parandada ja kokkuleppeid sõlmida.


Kui pikk on üks konsultatsioon?

Üks konsultatsioon kestab keskmiselt 1,5 tundi, kuid võib kulgeda vastavalt teie vajadustele ja kokkuleppele vahendajaga. Algkohtumisel arutatakse läbi kohtumiste sagedus ja kestvus. Keskmine  kohtumiste arv on 2-5 korda.


Mis vormis toimub konfliktide lahendamine ja milliseid strateegiaid rakendatakse?

Vaidlusnõustamine võib hõlmata individuaalseid või grupikohtumisi. Esimesel konsultatsioonil arutate spetsialistiga oma olukorra ja eesmärkide üle ning kujundate koostöös plaani edasiseks tegevuseks. Kasutame erinevaid tehnikaid, et aidata teil konflikte lahendada, suhteid parandada ja kokkuleppeid sõlmida.


Meie sotsiaaltöötajad on  läbinud 2023/2024. aasta Tallinna Ülikooli 1-aastase intensiivõppe “Vaidluste lahendamine – lepituse õiguslik ja psühholoogiline käsitlus” ning saanud erialase põhjaliku ettevalmistuse.  Jätkuvalt täiendavad end selles valdkonnas ja püüavad Tervisekeskuse Elulootus ja ka kõigile teistele klientidele/patsientidele  olla abiks probleemide lahendamisel.